Ošetrenie u nás

Protetická stomatológia

Protetická stomatológia sa zaoberá nahrádzaním chýbajúcich zubov resp. celého chrupu. Najdôležitejšou úlohou protetiky je obnoviť žuvaciu schopnosť pacienta, ako aj funkciu estetickú, ktorá je mnohokrát pre pacienta z psychologického hľadiska mimoriadne dôležitá.

Zubné korunky a mostíky / fixná protetika

Korunky sa zhotovujú vtedy, ak korunková časť zuba je tak oslabená, že nie je dostatočne mechanicky odolná voči žuvacím silám. Najčastejšie sa jedná o mŕtve (preliečené) zuby, ktoré sú veľmi krehké a lámavé, alebo ak je výplň veľmi rozsiahla. Zubná korunka tak plní ochrannú funkciu. Častokrát k nám pacient prichádza, lebo nie je spokojný s estetikou svojich zubov (najčastejšie sa jedná o predné zuby v línii úsmevu).

Korunky sa zhotovujú ako kovokeramické, alebo celokeramické … bezkovová keramika, zirkón.

Kovokeramické pozostávajú z tenkého kovového plášťa, ktorý tesne prilieha na zub a na ktorý sa nanáša vrstvou porcelánu vo farbe zubov pacienta. Sú plne estetické, pretože porcelán pokrýva plášť v celom rozsahu.

Celokeramické nemajú kovový plášť a spĺňajú vysoký estetický nadštandard. Nemajú kovovú vrstvu a vďaka tomu pôsobia prirodzene. To ich robí veľmi žiadanými, hlavne pri rekonštrukcii predných zubov chrupu.
Mostíky sú náhrady pevne nasadené na zvyšných zuboch a ponúkajú široké spektrum riešenia defektov chrupu. Môžu byť vyrábané z rovnakých materiálov ako korunky.

Snímateľné zubné náhrady

Snímateľná protetika ponúka riešenie pre bezzubých pacientov, alebo pacientov so zvyškovým chrupom…vyberateľné náhrady celkové, alebo čiastočne snímateľné. Okrem klasických živicových ponúkame aj technologicky najmodernejšie Flexi náhrady, ktoré sa vyznačujú tým, že sú veľmi ľahké, estetické a majú dlhšiu životnosť. Flexi – čiastočne snímateľné náhrady nemajú spony (teda drôtiky, ktorými sú prichytávané o zuby pacienta) a nepoškodzujú zvyškový chrup.

... vážime si Váš úsmev

© 2021 RYVENIA | Vytvorené na Slovensku